MiniGastrik Bypass

Mini Gastrik Bypass, tamamen kapalı yöntemle gerçekleştirilen ve hem mide hacminin küçülmesini hem de ince bağırsakların bir kısmının emilim fonksiyonundan ayrı kalmasını sağlayan ameliyatlardır. Mini Gastrik Bypass işleminin daha kolay uygulanabilen bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Mini Gastrik Bypass, obezite cerrahisinde uygulanan ameliyatlar arasında en hızlı, en kolay şekilde gerçekleştirilen ve operasyon sonrası iyileşme süreci oldukça konforlu olan bir yöntemdir.

Mini Gastrik Bypass ameliyatı, daha kısa süren ve daha az maliyetli işlemler olduğu gibi, Tip 2 Diyabet, hipertansiyon, hiperlipidemi gibi durumlarda da yüksek bir kontrol gücü vardır. Başarılı sonuçları, hızlı ve kolay uygulanan bir yöntem olması doğrultusunda Mini Gastrik Bypass, sıklıkla tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Etkileri;
  • Kişinin mide hacminde küçülme sağlanmaktadır. Küçülen mide hacmi ile, tüketilen besinlerin miktarı da azalmaktadır.
  • Mini Gastrik Bypass uygulaması sonrası, oluşturulan küçük mideden geçen besinlerin ince bağırsağın ortalarına aktarılması sağlanmaktadır. İnce bağırsağın başlangıcında yer alan 200 cm’lik bölgeden besin geçmemesi ile, fazla alınan kalorilerin emilmeden atılması sağlanmaktadır. Böylece önemli oranda kilo kaybı ve elde edilen kilo kaybının korunması sağlanmaktadır.
  • Midenin büyük kısmı kullanılmamak üzere ayrılmaktadır. Midenin bu kısmına gıdaların geçmemesi sağlanarak, bu kısmın etkinliğini yavaşça yitirmesi amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda, vücutta salgılanan açlık hormonunun miktarı azaltılmakta, dolayısıyla tokluk hissinin daha erken oluşması ve daha uzun süre etkili olması sağlanmaktadır.
Call Now Button0530 289 20 44